mbum_logo#6

14-15 październik 2022 r
Warszawa
Mikrotik Beer User Meeting #6
Spotkanie miłośników systemu RouterOS i nie tylko ...

MBUM to spotkanie użytkowników systemu RouterOS i administratorów sieci. Dedykowane jest dla inzynierów sieciowych, osób odpowiedzialnych za IT w firmach. Poruszane tematy dotyczą: dobrymi praktykami projektowania i zarządzania infrastrukturą sieciową, z naciskiem na bezpieczeństwo i proaktywne monitorowanie środowiska.

To już szósta edycja konferencji. Tym razem spotykamy się w Warszawie.
Tak jak i w poprzednich latach w agendzie znajdują się merytoryczne prelekcje - w tym roku aż siedem. Po nich w planach czas na networking, rozmowy i nowe kontakty.
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem wprowadzona została obowiązkowa rejestracja.
W tym roku MBUM rośnie. Spotykamy się tym razem przez aż dwa dni. Tak jak w poprzednich edycjach w planach jest wiele technicznych prezentacji prowadzonych przez doświadczonych inżynierów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w najbliższym MBUM, spotkanie to szansa na wymianę opinii i doświadczeń z innymi użytkownikami Mikrotik, prezentacja ciekawych wdrożeń, a także luźna atmosfera.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Możliwe jest zarejestrowanie w opcji płatnej. Dostępne są dwa warianty: Standard: otrzymasz wówczas: pamiątkową koszulkę wydarzenia oraz urządzenie Mikrotik oraz voucher na lunche - 399 zł netto
VIP: to samo co w wersji standard plus zaproszenie na wieczorną niespodziankę. Cena wejściówki VIP wynosi 699 netto.
* dla organizacji typu "public" oraz "gov" istnieje możliwość rezerwacji obejmującej pełen udział w dwóch dniach wydarzenia w cenie 679zł netto. W celu rezerwacji w ww. wariancie prosimy o kontakt mailowy (info@mwtc.pl ).

Agenda
09:00
PIĄTEK
Rejestracja i poranna kawa
Czas na rejestrację oraz luźne rozmowy przy porannej kawie.
09:30
PIĄTEK
Powitanie
9:45
PIĄTEK
sesja techniczna .
.
11:15
PIĄTEK
Wireguard - dobry, czy modny? Damian Mac
W założeniach ma być: bezpiecznie, szybko, łatwo.
Czy tak jest naprawdę? O tym dowiesz się na prezentacji Damiana.
12:45
PIĄTEK
Lunch
14:30
PIĄTEK
Bezpieczne tunele VPN + MFA Grzegorz Rakuś
Przejście na home office, wymuszone przez liczne lockdown'y, znacząco zwiększyło popularność pracy z wykorzystaniem technologii VPN. Co zrobić aby korzystanie z tuneli było jeszcze bardziej bezpieczne? Tutaj z odpowiedzią przychodzi dwuskładnikowe uwierzytelnienie, zwane także podwójnym logowaniem. O tym jak zintegrować i wdrożyć taki mechanizm dowiemy się z prezentacji Grzegorza.
16:00
PIĄTEK
Case study .
.
17:00
PIĄTEK
Networking
Czas na relax, rozmowy, ...
19:30 - 23:00
PIĄTEK
Wieczorna niespodzianka (wejściówki VIP)
09:00
SOBOTA
Powitanie
Czas na rejestrację oraz luźne rozmowy przy porannej kawie.
09:15
SOBOTA
Nowe filtry w routingu - RouterOS 7 Ihor Hreskiv
ROS7 przyniósł w pełni nową implementację filtrowania tras w routingu.
Administrator do dyspozycji, zamiast dobrze znanych z poprzednich wersji okienek, teraz ma puste pole do utworzenia filtru w postaci skryptu. Z początku wydaje się to trudne, ale czy tak jest w rzeczywistości … ?
Ihor pokaże w praktyce jak pisać filtry które najczęściej wykorzystujemy w codziennej pracy.
10:45
SOBOTA
Zabbix jako system monitorowania dla MŚP Michał Filipek
Zabbix jako najpopularniejszy system OpenSource do monitorowania środowisk IT (i nie tylko) świetnie sprawdza się także w małych i średnich firmach.
Z powodzeniem wiele z nich wdrożyło rozwiązanie Zabbix - dziś to właśnie ono jest ich oczami pilnującymi czy wszystko działa poprawnie.
Podczas wystąpienia Michał (certyfikowany ZCE i trener) opowie jak podejść do wdrożenia w MŚP.
12:00
SOBOTA
Lunch .
.
14:30
SOBOTA
802.1x czyli kontrola dostępu do sieci przewodowych i bezprzewodowych Jacek Rokicki
Bezpieczeństwo sieci komputerowych jest tematem nie tylko modnym ale i coraz bardziej skomplikowanym. W jaki sposób zweryfikować tożsamość użytkownika, a także przydzielić mu odpowiednie zasoby sieciowe? Odpowiedź na to pytanie poznacie już 14-15 października, na występieniu Jacka.
16:00
SOBOTA
sesja techniczna .
.
17:00
SOBOTA
Zakończenie .
.
Prelegenci (...wkrótce szczegóły)
Rejestracja

Wypełnienie tego pola jest obowiązkowe

Wypełnienie tego pola jest obowiązkowe

Podany numer telefonu jest nieprawidłowy

Podany adres e-mail jest nieprawidłowy

Przesyłając zgłoszenie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, podanych w powyższym formularzu do celów rejestracji miejsca na wydarzeniu i informowaniu o przyszłych organizowanych wydarzeniach. Przesłane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane przez administratora zgodnie przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2002 roku Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne. Administrator umożliwia wgląd do własnych danych osobowych i zapewnia prawo do ich poprawiania, jak i usunięcia. Polityka prywatności dostępna jest tutaj (plik PDF)

* - Wybierając opcję płatnej rejestracji otrzymasz: koszulkę wydarzenia, urządzenie Mikrotik mAP lite oraz vouchery na lunche oraz wieczorną niespodziankę. Cena wejściówki wynosi 699,00 netto (+23%VAT). Jeśli zaznaczysz "tak" należy wypełnić formularz z danymi płatnika (jeśli płatnikiem jest osoba prywatna to w polu "nazwa firmy" należy podać Imię i Nazwisko). Otrzymasz wiadomość email z dokumentem Faktura Proforma. Jej terminowe opłacenie jest jednoznaczne z potwierdzeniem rejestracji. Rejestracja płatna możliwa jest do 30 września 2022.

Lokalizacja
Mikrotik Warsaw Training Center
Warszawa, ul. Ogrodowa 58, wejście A, sala VIP
Organizatorzy
  • Piotr Wasyk
  • piotr@mwtc.pl
  • +48 513 322 115
  • Michał Filipek
  • michal@mwtc.pl
  • +48 796 171 971
Partnerzy